Jaki kupić aparat – retro kompakty

Często, naprawdę często słyszę pytania od znajomych – jaki powinienem kupić aparat? I mowa tu o zastosowaniach w pełni amatorskich, nie chodzi o rozwijanie się w dziedzinie fotografii, ale o korzystanie z prostego sprzętu na potrzeby domowe. Rodzi się dziecko i rodzice chcą robić mu zdjęcia, albo cała rodzina jedzie na wakacje i chce mieć przyzwoite foty.  

Poniżej podaję więc kilka propozycji, które sama uważam za ciekawe. Wszystkie te aparaty są niewielkich rozmiarów i są stosunkowo proste w obsłudze. I co nie mniej ważne – są śliczne i zgrabne!  

Continue reading “Jaki kupić aparat – retro kompakty”

Pasek reporterski od Mrs Strap

Nie oszukujmy się, nie tylko strona praktyczna się liczy. Chcemy wyglądać, nasze aparaty też mają mieć fajny look.

Gdy szukałam paska ważne było dla mnie, by aparat nosić na nim na skos (aparat na lewym ramieniu, a aparat przy prawym boku), a nie na jednej stronie. Odciążanie kręgosłupa jest naprawdę istotne, wiadoma sprawa. Szczególnie, gdy korzysta się z ciężkich lustrzanek z równie ciężkimi szkłami. Uparłam się jednak, że to ma być ładny, kobiecy gadżet. Pasek Mrs Strap to była to moja pierwsza myśl, chyba zna je każdy fotograf… Pobieżny przegląd rynku utwierdził mnie w tym wyborze.

Continue reading “Pasek reporterski od Mrs Strap”

Darmowa wiedza

Wartościowa i darmowa wiedza w internecie? TAK!

Jeśli jesteś początkującym ale ambitnym fotografem, na pewno pożądasz wiedzy. Ale nie tylko wiedzy fotograficznej, na tym polu możesz rozwijać się samodzielnie fotografując, fotografując i jeszcze raz fotografując. Oczywiście kursy, warsztaty i książki są niezbędne, bez tego nasze możliwości rozwijania warsztatu tylko bazując na ćwiczeniach, jest ograniczona.

Continue reading “Darmowa wiedza”