Jaki kupić aparat – retro kompakty

Często, naprawdę często słyszę pytania od znajomych – jaki powinienem kupić aparat? I mowa tu o zastosowaniach w pełni amatorskich, nie chodzi o rozwijanie się w dziedzinie fotografii, ale o korzystanie z prostego sprzętu na potrzeby domowe. Rodzi się dziecko i rodzice chcą robić mu zdjęcia, albo cała rodzina jedzie na wakacje i chce mieć przyzwoite foty.  

Poniżej podaję więc kilka propozycji, które sama uważam za ciekawe. Wszystkie te aparaty są niewielkich rozmiarów i są stosunkowo proste w obsłudze. I co nie mniej ważne – są śliczne i zgrabne!  

Continue reading “Jaki kupić aparat – retro kompakty”

Kurs retuszu 4 in one Ann Podsiedlik Sweet Photography

kurs retuszu online Ann Podsiedlik

Korzystając z noworocznych obniżek cen, skusiłam się na obserwowany od dawna kurs retuszu online Ann Podsiedlik Tutorial 4 in one, dokładnie rok po kursie u Kreatywnie Zakręconej Anny Rozwadowskiej. Nie ma chyba takiego fotografa w Polsce, który nie znałby jej twórczości, jest genialnym fotografem plenerowym, tworzy w swoich pracach niesamowity klimat baśniowości, miękkiego światła i atmosfery snu. Można powiedzieć, że to właśnie Ann zapoczątkowała w Polsce pewien trend na fotografię plenerową,a może bardziej na pewien specyficzny styl retuszu. Jej zdjęcia są absolutnie magiczne, doskonale prosperujący biznes i liczne wyróżnienia to udowadniają. Anna gościła w tak lubianym przeze mnie podcaście Niezłe Aparaty, udzieliła wiele wywiadów. Współpracuje z takimi markami jak Sigma foto czy nPhoto.

Continue reading “Kurs retuszu 4 in one Ann Podsiedlik Sweet Photography”