Kurs retuszu 4 in one Ann Podsiedlik Sweet Photography

kurs retuszu online Ann Podsiedlik

Korzystając z noworocznych obniżek cen, skusiłam się na obserwowany od dawna kurs retuszu online Ann Podsiedlik Tutorial 4 in one, dokładnie rok po kursie u Kreatywnie Zakręconej Anny Rozwadowskiej. Nie ma chyba takiego fotografa w Polsce, który nie znałby jej twórczości, jest genialnym fotografem plenerowym, tworzy w swoich pracach niesamowity klimat baśniowości, miękkiego światła i atmosfery snu. Można powiedzieć, że to właśnie Ann zapoczątkowała w Polsce pewien trend na fotografię plenerową,a może bardziej na pewien specyficzny styl retuszu. Jej zdjęcia są absolutnie magiczne, doskonale prosperujący biznes i liczne wyróżnienia to udowadniają. Anna gościła w tak lubianym przeze mnie podcaście Niezłe Aparaty, udzieliła wiele wywiadów. Współpracuje z takimi markami jak Sigma foto czy nPhoto.

Continue reading “Kurs retuszu 4 in one Ann Podsiedlik Sweet Photography”

Warsztaty Anny Rozwadowskiej

Aż pół roku czekałam na informację o kolejnej edycji kursu u znanej wśród fotografów Kreatywnie Zakręconej. Jej fotografie (a właściwie fotomanipulacje) przenoszą odbiorcę w baśniowy świat dziecięcej szczęśliwości. Mają niesamowity klimat i urok. Anna dopracowuje swoje fotografie w najdrobniejszym szczególe. Zakochałam się w jej stylu obróbki.

Początkowo planowałam wybrać się na kurs do Poznania. Niestety zgłosiłam się za późno. Zabrakło miejsc. Kilka miesięcy później na fanpage’u Kreatywnie Zakręconej pojawił się wyczekiwany przeze mnie post: będzie edycja wrocławska. Tym razem nie czekałam ani chwili.

Continue reading “Warsztaty Anny Rozwadowskiej”

Artystyczna fotografia ślubna. Jose Villa

Artystyczna fotografia ślubna – a na okładce dość przeciętne zdjęcie. “Ale ego” – myślę sobie. Pan Jose Villa to pewnie kolejny fotograf ślubny, który postanowił dołożyć parę dolców do budżetu, wydając poradnik, jak “artystycznie” podejść do reportażu ślubnego. Otóż: NIC BARDZIEJ MYLNEGO.

Warto zacząć od adresata tego tytułu. Jest to jedna z niewielu pozycji na rynku kierowana do bardziej zaawansowanego fotografa. Początkujący amator prawdopodobnie nie znajdzie w niej wielu interesujących informacji. Nie przeczyta prawie nic o sprzęcie, a już kompletnie nic o edycji zdjęć. Artystyczna fotografia ślubna to raczej przedstawienie sylwetki fotografa, jego twórczości i przede wszystkim jego stylu, nazwanie tego szczególnego “czegoś”, co powoduje, że zalicza swoje prace do kręgu fotografii artystycznych. To przewodnik po jego filozofii pracy i dorobku artystycznym (choć oczywiście w bardzo ograniczonym zakresie). Warto nadmienić, że obiektywnie Jose Villa zaliczany jest do grupy najlepszych (a na pewno najdroższych) fotografów na świecie. O kryteriach wyboru nie ma co dyskutować. Niech jego cennik i ilość zachwyconych klientów mówią same za siebie.

Continue reading “Artystyczna fotografia ślubna. Jose Villa”

Inspiracje fotograficzne. Lee Frost

inspiracje fotograficzne recenzja

Inspiracje fotograficzne to książka o tyle wyjątkowa, że prawie nie ma w niej wskazówek technicznych. Nie dowiesz się z niej, jak poprawić swój warsztat tu i teraz. Dowiesz się natomiast, jak patrzeć na otaczający Cię świat, by wszędzie doszukać się czegoś interesującego, inspirującego lub zwyczajnie atrakcyjnego wizualnie. Spojrzysz na swoje otoczenie w zupełnie nowy, kreatywny sposób. Okaże się, że gdzie nie spojrzysz, tam jak grzyby po deszczu wyrastają nowe kadry do odkrycia.

Continue reading “Inspiracje fotograficzne. Lee Frost”

Fotografia rodzinna. Zdjęcia przez pokolenia. Christie Mumm

fotografia rodzinna mum

W przeciwieństwie do Mamarazzi Fotografia rodzinna do lektury zachęca czytelnika już od okładki. Szata graficzna całej książki jest charakterystyczna dla wydawnictwa Helion – skromna i przejrzysta.  

Zastanawia mnie jednak tłumaczenie tytułu. Kto z Was jest fanem kina zagranicznego pewnie przywykł, że Polacy lubią wykazywać się kreatywnością w tym względzie. Zdjęcia przez pokolenia nijak ma się do oryginalnego The Digital Photographer’s Guide to Building a Business on Relationships. Takie tłumaczenie może być mocno mylące dla odbiorcy. 

Continue reading “Fotografia rodzinna. Zdjęcia przez pokolenia. Christie Mumm”