Sesja ciążowa: wszystko, co chciałabyś wiedzieć, a wstydzisz się zapytać

Kiedy i jak?

Optymalny czas na sesję ciążową to 30-34. tydzień ciąży. Sesja ciążowa trwa 1 godzinę, ale nie zerkam na zegarek, by pilnować minut 😉 Jeśli odbywa się u mnie w domu, rozkładam tło i oświetlenie w swoim salonie. Zawsze w tym czasie jesteśmy same: domowników wysyłam na spacer dla Twojego komfortu. Mamy przyjemną muzykę i przygaszone światło. Zawsze w tej wersji korzystam z oświetlenia błyskowego. Naturalne stosuję czasami w studiu i w plenerze. Łącznie wykonamy ok. 60 zdjęć w kilku ustawieniach i min. 2 stylizacjach.

Continue reading “Sesja ciążowa: wszystko, co chciałabyś wiedzieć, a wstydzisz się zapytać”

Efekty specjalne w fotografii: ring of fire – tutorial

ring of fire

Co ciekawe, po wpisaniu w google hasła “ring of fire” otrzymamy masę śmieci i ani słowa o fotografii. Dopiero po dodaniu słów “photo”, “photography” lub “effect” przeniesiemy się tam, gdzie chcemy się znaleźć. Na dodatek stron w języku polskim jest tyle, co kot napłakał (przeważająca część u JackaWphoto), po angielsku natomiast mamy super materiał do przestudiowania.

Do rzeczy. Ring możesz otrzymać na 2 sposoby: podczas fotografowania z użyciem metalowej rurki bądź w postprodukcji, dodając do gotowego zdjęcia cyfrową nakładkę.

Continue reading “Efekty specjalne w fotografii: ring of fire – tutorial”

Warsztaty Anny Rozwadowskiej

Aż pół roku czekałam na informację o kolejnej edycji kursu u znanej wśród fotografów Kreatywnie Zakręconej. Jej fotografie (a właściwie fotomanipulacje) przenoszą odbiorcę w baśniowy świat dziecięcej szczęśliwości. Mają niesamowity klimat i urok. Anna dopracowuje swoje fotografie w najdrobniejszym szczególe. Zakochałam się w jej stylu obróbki.

Początkowo planowałam wybrać się na kurs do Poznania. Niestety zgłosiłam się za późno. Zabrakło miejsc. Kilka miesięcy później na fanpage’u Kreatywnie Zakręconej pojawił się wyczekiwany przeze mnie post: będzie edycja wrocławska. Tym razem nie czekałam ani chwili.

Continue reading “Warsztaty Anny Rozwadowskiej”

Fotografia ślubna od A do Z. Jacek Siwko

fotografia ślubna od a do z

 

Fotografia ślubna od A do Z to debiutancka i niezbyt obszerna publikacja fotografa ślubnego Jacka Siwko z podcastu Niezłe Aparaty (o Jacku i jego podcaście pisałam tutaj). Jacek, zdobywszy niemałe już doświadczenie w branży ślubnej, dzieli się swoją wiedzą z innymi fotografami. Prowadzi także warsztaty fotograficzne. Naturalnie kolejnym krokiem w edukacji następnego pokolenia fotografów musiała być książka.
Co wyniesiemy z lektury owego poradnika?

Continue reading “Fotografia ślubna od A do Z. Jacek Siwko”