Reportaż z Chrztu Świętego

Jak wygląda fotoreportaż z chrztu?

Sesja trwa 2 godziny. To od Was zależy, jak minie ten czas. Możemy uwiecznić przygotowania u Was w domu lub z nich zrezygnować i mieć więcej czasu na sesję z rodziną po sakramencie. Decydujecie, o której zaczynamy i od tego momentu macie mnie na 2 godziny 🙂

Podczas sakramentu staram się trzymać z boku, żeby nie przeszkadzać ani księdzu, ani uczestnikom mszy. W kluczowych momentach podchodzę najbliżej, jak się da, by nikt nie zasłaniał mi biegu wydarzeń. Jestem rejestratorem zdarzeń, a nie ich kreatorem. Nie będę Was przestawiać ani zmuszać do pozowania. Nie na tym polega reportaż. Jeśli nie będę mogła zająć dogodnej pozycji, być może dyskretnie poproszę Was o przesunięcie się, ale to wszystko. Chcę, byście zapomnieli o mojej obecności. 

Organizacja mszy oraz wystrój niektórych kościołów może skutecznie utrudnić mi podejście do Was w chwili polewania główki dziecka (fotografom nie wolno przekraczać linii balasek bez zgody księdza, a chrzcielnice często usytuowane są w rogu i dostęp do niej jest tylko z dwóch stron). Po uroczystości towarzyszę Wam w plenerze lub w lokalu, jeśli pogoda nie pozwala wyjść na zewnątrz. 

Umowę wysyłam e-mailem, wystarczy, że odeślecie mi zdjęcia podpisanych stron, nie musimy spotykać się w tym celu osobiście.  Rezerwuję dla Was termin po otrzymaniu opłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł na rachunek: 71 1140 2004 0000 3102 7958 9508. 

Po tygodniu, max dwóch, przesyłam Wam galerię online do wyboru zdjęć, zobaczycie tu surowy materiał, a dopiero te wyselekcjonowane przez Was poddam retuszowi. Mam na to do 30 dni roboczych, gotowe fotografie przekażę Wam za pomocą tej samej galerii, następnie zamówię odbitki i poinformuję Was, gdy będą gotowe do odbioru (możliwość wysyłki na wskazany adres za dopłatą). W pakiecie znajduje się 40 fotografii cyfrowych i 20 wydruków w formacie 15 x 23 cm ale podczas wybierania ich, możecie dokupić więcej ujęć zgodnie z załączonym cennikiem. Na zdjęcia czekacie nie dłużej niż 30 dni roboczych. Pliki cyfrowe umieszczam w galerii online. Odbitki możecie odebrać osobiście lub mogę wysłać je na Wasz adres (dopłata 15 zł).


fotograf na chrzest Wrocław