Mam głębokie poczucie, że każda, nawet najmniej znacząca chwila, może nieść ze sobą odrobinę magii. Warto choć część z tych chwil uwiecznić, żeby nie odeszły w zapomnienie w czeluściach naszej niedoskonałej pamięci. Najlepiej byłoby rejestrować wszystko, ale z oczywistych względów nie da się (choć niektóre mamy dzielnie próbują 😉 ). Pamięć to słowo klucz. Zdjęcia przenoszą nas w przeszłość. Nie wiadomo, co nas czeka, ale z całą pewnością warto wiedzieć, co zbudowało nasze Dziś. 

Fotografia rodzinna może wydawać się banalna i przewidywalna. Jednak posiadając tak ogromny ładunek emocjonalny, ma największą wartość wśród wszystkich gałęzi tego rzemiosła. Celowo nie używam tu słowa “sztuka” a “rzemiosło”, ponieważ nie aspiruję do miana artystki. Daleko mi do tego. Z talentem podobno się rodzimy i nie mamy na niego wpływu, a rzemiosło możemy świadomie wybrać i nauczyć się go. To sprawia, że fotografia może być medium dla każdego. 

Dokumentuję nie tylko takie wydarzenia jak uroczystości kościelne, jubileusze, przyjęcia rodzinne, ale także zwykłą a zarazem niezwykłą codzienność, moment zabawy rodzeństwa czy pierwszą gwiazdkę nowego członka rodziny. Wierzę, że takie chwile są niemal równie ważne jak zawarcie małżeństwa czy rocznice. To przecież one w największym stopniu składają się na nasze życie. 

Zajrzyj do galerii i sprawdź, czy mój styl fotografowania pasuje do Twojej Rodziny. Więcej zdjęć znajdziesz w mediach społecznościowych poniżej.