Reportaż klasowy

Reportaż prowadzony jest w czasie całej Eucharystii, począwszy od spotkania przed kościołem, na ewentualnej sesji z rodzicami kończąc. Podczas jednego reportażu powstaje od 200 do nawet 400 fotografii,  w zależności od liczby dzieci. Fotografuję je nie tylko w chwili przyjmowania Sakramentu ale także w ławkach, podczas wniesienia darów, czytania podziękowań – czyli prawie cały czas. Ostatecznie powstaje o wiele więcej zdjęć, niż zamówiono, a podczas selekcji wybieram te najatrakcyjniejsze. Nie ma możliwości, by każdy z rodziców wybrał zdjęcia swojego dziecka samodzielnie, jest to nierealne by przy tak licznej grupie udało się nam przeprowadzić to bez pomyłek.

Dokładam wszelkich starań, by nie rozpraszać dzieci swoją obecnością, wszak fotograf na komunii jest tylko mało znaczącym dodatkiem, a to co najważniejsze, rozgrywa się w dziecięcych sercach. Pracuję na świetnym sprzęcie, który pozwala mi fotografować w niemal każdych warunkach, prowadzę więc reportaż bez lamp błyskowych (o sprzęcie możesz więcej przeczytaj tutaj).

Warunkiem koniecznym do podjęcia współpracy jest podpisanie przez wszystkich rodziców zgody na rejestrowanie, przetwarzanie, archiwizowanie i publikację wizerunków dzieci, a także wniesienie opłaty rezerwacyjnej w wysokości 20% ceny całej usługi (wliczane do końcowej ceny usługi i bezzwrotne w razie rezygnacji). Całą należną kwotę pobieram przed reportażem. 

Posiadam stosowne uprawnienia do rejestrowania uroczystości kościelnych wydane przez Kurię Wrocławską. 

Na usługę wystawiam rachunek lub fakturę bez VAT (na życzenie), umowę podpisuję z przedstawicielem klasy/ szkoły. 

 
  • Cena 140 zł/ dziecko

    portret podczas przyjmowania Komunii, portret indywidualny (np w ławce), zdjęcie najbliższymi, tablo lub zdjęcie grupowe, 4 wydruki na papierze 15 x 23 cm w papierowym albumie typu "jamnik" + wersje cyfrowe tych zdjęć do pobrania ze wspólnej galerii

  • Cena 170 zł/ dziecko

    portret podczas przyjmowania Komunii, portret indywidualny (np w ławce) , zdjęcie z najbliższymi, portret na tle ołtarza lub w plenerze , tablo, 5 wydruków na papierze 15 x 23 cm w papierowym albumie typu "jamnik" + wszystkie zdjęcia wykonane w czasie reportażu do pobrania ze wspólnej galerii (200-300 fotografii)

  • Cena 210 zł/ dziecko

    portret podczas przyjmowania Komunii, portret indywidualny (np: w ławce), zdjęcie z najbliższymi, tablo, 4 wydruki na papierze 15 x 23 cm w papierowym albumie typu "jamnik" + wszystkie zdjęcia wykonane w czasie reportażu do pobrania ze wspólnej galerii (200-300 fotografii) + mini fotoalbum (w latach poprzednich 20x20cm/ 5 rozkładówek = 10 stron) + 5 pamiątek I Komunii Świętej (odbitka fotograficzna wielkości 15 x 23 cm z ramką i podpisem "Pamiątka I Komunii"

Sesja prywatna

Jestem do Waszej dyspozycji przez 2 godziny zegarowe, możecie dowolnie zaplanować ten czas (w plenerze i/lub lokalu, w którym odbywa się przyjęcie. Dojeżdżam bezpłatnie na terenie Wrocławia oraz do 30 km od miasta (dodatkowe 30zł). 

W wyznaczonym czasie wykonujemy zarówno ujęcia pozowane Was i Waszego dziecka, a także zaproszonych przez Was gości, jak i fotografie w stylu reportażowym podczas wręczania prezentów, krojenia tortu itd. 

Umowę podpisujemy mailowo, wystarczy mi, że odeślecie zdjęcia podpisanych stron. Możemy także podpisać ją w dniu sesji, a wcześniej prześlę ją Wam do wglądu. Zawsze wymagam wniesienia opłaty rezerwacyjnej w wysokości 100złna numer konta: 71 1140 2004 0000 3102 7958 9508.  Jest oczywiście wliczana do sumy końcowej. Rozliczenie następuje najpóźniej w dniu Komunii, a więc proszę o przygotowanie gotówki. 

W ciągu tygodnia lub maksymalnie dwóch przesyłam Wam galerię do wyboru zdjęć – znajdziecie tam surowy materiał, a dopiero te wyselekcjonowane przez Was zdjęcia poddam retuszowi. W cenie otrzymacie 40 fotografii cyfrowych oraz 20 odbitek wielkości 15×23 cm. Podczas wybierania zdjęć możecie dokupić kolejne ujęcia wg załączonego cennika. Retusz zajmie mi maksymalnie 30 dni roboczych. Gotowe zdjęcia cyfrowe przekażę Wam za pomocą tej samej galerii zdjęć, następnie zamówię odbitki i poinformuję Was, gdy będą gotowe do odbioru.

  • Cena 600 zł

FOTOGRAF NA KOMUNIĘ WROCŁAW